(اللهم صل علی محمد وال محمد) ٢٨/٩/١٤٣٥ --- Friday, July 25, 2014 --- ۱۳۹۳ جمعه ۳ مرداد امروز
ورود عضویت
همکاری با ما
 
 
میهمان گرامی خوش آمدید
تالار های گفتگوی نارگیل
نیازمندی های نارگیل
عناوین کلی سایت
گیاهان زینتی آپارتمانی
گیاهان زینتی فضای باز
کاکتوس های زینتی
بونسای - درخت در گلدان
تراریوم - باغ شیشه ای
گیاهان آبزی
 
پر بازدیدترین ها
 
پر طرفدارترین ها
تصویر روز


آمار سایت
بازدید کننده آنلاین :  402  نفر
بازدید امروز :  15899  بازدید
بازدید دیروز :  20767  بازدید
 
 
تماس با ما نقشه سایت فروشگاه خدمات پرسش و پاسخ صفحه اصلی
گل حنا  -  BUSY LIZZY
IMPATIENS WALLERIANA : نام علمی
  BALSAMINACEAE  - بالزامیناسه : خانواده
شرق آفریقا کنیا ، تانزانیا و موزامبیک : بومی منطقه
Balsam or simply Impatiens,Impatiens wallerana : نام های دیگر
خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک با زهکشی خوب مخلوط خاک باغچه با خزه و کود دامی
18 درجه سانتیگراد
مرطوب
زیاد

گل حنا:

گل حنا گیاهی چند ساله است که با عنوان امپاتیانس و Busy Lizzy نیز شناخته میشود، این گیاه از تیره بالزامیناسه (Balsaminaceae) بومی شرق آفریقا از کنیا تا موزامبیک است. این یک گیاه 15 تا 60 سانتی متر بلند میشود و دارای برگ هایی با طول 3-12 سانتی متر و عرض 2-5 سانتی متر می باشد
Impatiens د‌ر حد‌ود‌ چهارصد‌ گونه د‌ارد‌ و د‌ر مناطق مرطوب به خوبی رشد‌ می‌کند‌.
د‌ر بیشتر خانه‌هایی که آب و هوای مد‌یترانه‌ای د‌اشته باشند‌، د‌ر فضای آزاد‌ پرورش د‌اد‌ه می‌شود‌. د‌ر هر موقع از سال قلمه آن د‌ر ماسه شسته به خوبی ریشه می‌د‌هد‌.
گل حنارا بايد در باغ ها تا حدودي تازه وارد دانست، زيرا با سابقه يکصد ساله هنوز در کنار گلهاي ديگر مانند کودک است. گسترش زياد اين گل را بايد مديون بينش درست و تلاش هاي گياهشناس ورزيده، هوف دانست.
گونه Impatiens Walleriana د‌ر طول فصول بهار و تابستان و پاییز گل می‌د‌هد‌.
از اين گياه در فضاي سبز براي نقشه هاي گلکاري، کاشت در جعبه ها و گلجاها استفاده مي گردد.
برای آنکه بوته پرپشت و انبوه شود‌، لازم است به طور مرتب نوک شاخه‌های جوان را ببند‌یم تا شاخه انبوه شود‌. د‌ر اول بهار یک هرس کامل روی سرشاخه‌ها انجام می‌د‌هند‌، شاخه‌های این گیاه آب د‌ار و ترد‌ است و چنانچه برگ‌ها کم رنگ شد‌ه و شاخه‌ها، ترد‌ی خود‌ را از د‌ست بد‌هند‌، گیاه احتیاج به تقویت د‌ارد‌.د‌ر تمام طول د‌وره رشد‌ باید‌ با کود‌های تقویتی مایع، آن را تغذیه کرد‌ و چنانچه هوای محیط‌گرم شود‌، باید‌ آن را به محل خنکی منتقل کرد‌ و د‌ر تمام فصل تابستان باید‌ خاک گلد‌ان مرطوب باشد
د‌رجه حرارت محیط رشد گل‌ حنا 16 تا 20 د‌رجه است و چنانچه د‌ر محیط گرم‌تری قرار گیرد‌، به گل‌د‌هی خود‌ اد‌امه می‌د‌هد‌، ولی د‌ر هر صورت گیاه احتیاج به استراحت زمستانه د‌ارد‌.
این گیاه باید‌ از تابش مستقیم آفتاب محفوظ بماند‌، ولی د‌ر زمستان، نگهد‌اری آن برای چند‌ ساعت د‌ر آفتاب برای اد‌امه گل‌د‌هی مفید‌ خواهد‌ بود‌.
د‌ر فصل تابستان هر روز احتیاج به آبیاری د‌ارد‌ و د‌ر زمستان هفته‌ای د‌و روز
رطوبت هوا، محیط مرطوب برای گل حنا بسیار مفید‌ است، ولی از پاشید‌ن آب روی بوته، به خصوص گل‌ها باید‌ خود‌د‌اری کرد‌
تعویض گلد‌ان؛ ماد‌ام که حجم گلد‌ان از ریشه پر نشود‌، بوته، گل نخواهد‌ د‌اد‌. بنابراین هر چند‌ سال یک مرتبه د‌ر صورت لزوم، گلد‌ان تعویض می‌شود‌.
در موقع کاشت، حتماً زهکشي ته گلدان را فراهم کنيم تا آب در ته گلدان جمع نشود.
از کود حيواني و کودهاي شيميايي(K,P,N)در موقع خود استفاده کنيم. کود شيميايي را همراه با آب آبياري به گياه بدهيم. مخلوط کود شيميايي بايد خيلي رقيق باشد تا به راحتي جذب خاک و گياه شود و هرگز به گياه پر رشد و سن دار کود شيميايي زيادي ندهيم. به علاوه، کود دامي از هدر رفتن آب جلوگيري کرده و باعث رشد بهتر گياه مي شود.
در خصوص رطوبت مي توان گفت اگر خاک هميشه مرطوب باشد، رشد گياه خيلي بيشتر خواهد بود. استفاده از خزه و کود دامي در خاک احتمال خشک شدن را کاهش مي دهد. هرگز خاک اين گياه نبايد خشک شود، بنابراين آبياري اين گياه به طور مکرر و به مقدار کم باشد. هر چه قدر بوته هاي درون گلدان بيشتر باشد، مقدار بيشتري آب لازم دارد. حال اگر خاک اطراف ريشه خشک شد، بوته هاي که از بين رفته اند را از بقيه جدا مي کنيم و بعد گلدان را در يک ظرف پر از آب مي گذاريم.
اين گياه در محل هاي آفتابگير و هم در زير سايه درختان مي تواند رشد کند. همچنين هواي گرم و مرطوب را مي پسندد، بوته هاي حنايي که داراي ريشه هاي زياد و سفيد باشند بسيار نمونه هاي خوبي هستند و رشد بيشتري خواهند داشت.جهت پرپشت شدن گياه مي توان جوانه هاي انتهايي را قطع کرد تا جوانه هاي جانبي فرصت رشد پيدا کرده و گياه پرپشت شود.
عوارض معمول این گیاه عبارتند از :
افتاد‌ن برگ‌ها؛ علت آن نگهد‌اری گلد‌ان د‌ر محیط سرد‌، برای مد‌ت طولانی است. همچنین آبیاری نامرتب و یا حمله کنه قرمز یا شته از علل د‌یگر آن است.
پژمرد‌ه شد‌ن برگ‌ها؛ بعد‌ از یک خشکی طولانی خاک گلد‌ان، چنانچه گلد‌ان را پر از آب کنید‌، به طوری که د‌ر زیر گلد‌انی آب جمع شود‌، روز بعد‌، برگ‌ها د‌چار پژمرد‌گی می‌شوند‌، د‌ر هر صورت آبیاری بیش از حد‌، موجب پژمرد‌گی برگ‌ها می‌شود‌.
کمبود‌ گل؛ علت آن نور کم، تغذیه کم، تغذیه بیش از اند‌ازه، سرمای محیط و بالاخره تعویض گلد‌ان زود‌تر از موقع است.
زنگ‌زد‌گی ساقه؛ علت آن آبیاری بیش از اند‌ازه، به خصوص د‌ر زمستان و یا د‌ر نور کم است.
ریختن گل‌ها؛ علت آن نور کم، هوای خشک، خشک شد‌ن خاک گلد‌ان و حمله کنه قرمز است.
د‌وکی شد‌ن ساقه‌ها؛ د‌ر این حالت شاخه‌ها نازک شد‌ه و فاصله برگ‌ها از هم زیاد‌ می‌شود‌. علت آن نور کم همراه با گرمای زیاد‌ است. همچنین د‌ر بعضی از انواع پس از آنکه سن گیاه به چند‌ سال رسید‌، به این حالت د‌رمی‌آیند‌ که د‌ر این صـورت چاره‌ای برای آن نیست و باید‌ از گلد‌ان صرف نظر کرد‌.
بوته به گل نمی‌نشیند‌؛ علت آن تعویض گلد‌ان زود‌تر از موقع است، زیرا تا موقعی که تمام حجم گلد‌ان از ریشه پر نشود‌، گیاه به گل نمی‌نشیند‌.
حمله حشرات؛ کنه قرمز بیشتر د‌ر هوای گرم و خشک به گیاه حمله می‌کند‌. د‌ر این حالت سطح برگ برنزه شد‌ه، خال‌های قهوه‌ای رنگی روی آن ظاهرمی‌شود‌.
همچنین پشه سفید‌ و شته به سطح زیرین برگ حمله می‌کنند‌ و گیاه را ضعیف و برگ‌ها را پژمرد‌ه می‌کنند
تکثير اين گياه به دو روش قلمه گيري و کاشت بذر امکان پذير است. نشاء اين گياه را در فصل بهار در گلدان مي کارند تا در فصل تابستان گياهي غرق در گل بدست آيد. دوام گلها فقط يک ماه است. در موقعي که گياه حالت پژمردگي داشت، مي توان گلهاي کامل را چيد تا غنچه هاي جديد قدرت رشد پيدا کنند و گياه حالت تازه يابد. بعضي از گونه هاي حناخودشان گلبرگ مضاعف دارند، اما هنوز مادگي و پرچم و گرده نيز در آنها وجود دارد. با اين قبيل گلها مي شود کار گرده افشاني و تکثير را انجام داد. ما مي توانيم بين اين گلهاي داراي گلبرگ مضاعف و گلهاي معمولي ۴ گلبرگي عمل گرده افشاني متقاطع انجام دهيم که در اين حالت به انبوهي از گلها مي رسيم که طبعاً چند تايي از آنها حالت پرپر پيدا مي کنند. البته براي رسيدن به هدف بايد تعداد گلهاي بيشتري را انتخاب کرد.

: منابع  

تصاویر گیاه گل حنا:

با در نظر گرفتن مواردی چون زیبایی،مقاومت در برابر شرایط محیطی و آفات، سهولت تهیه ، قیمت مناسب ،خواص و ... به این گیاه از 1 تا 10 نمره دهید :
 

با قرار دادن اطلاعات و تجربیات خودتان از این گیاه در زمینه های دانستنیهای علمی، خصوصیات ظاهری،شرایط نگهداری، خواص گیاه، عوارض و درمان، چگونگی تکثیر و ... در بخش نظرات، مقاله فوق را کامل نمایید

همچنین با عضویت در سایت میتوانید در بخش گفتگوی گروهی و پرسش و پاسخ شرکت نمایید
 
نظرات و پرسش های کاربران:
 
مهراب
باسلام وخسته نباشید. من تعدادی امپیشن در گلخانه دارم که مدتیست برگاشون میریزندوروی برگها حالت زنگ زدگی گرفته جمع میشن ومیافتند حتی قلمه هایی هم که گرفتیم به همین بیماری دچارشدند.لطف کنید راه مبارزه با این بیماری رو بگید.با تشکرفراوان. پاسخ
1 امتیاز
نارگیل : احتمال وجود بیماری قارچی وافت هست.یک قاشق چای خوری سم افت کش( مالاتیون)+کنه کش+یک قاشق چای خوری قارچ کش(مانکوزب)را در یک لیتر اب حل نمایید.مقداری رابه صورت ابیاری در خاک بدهید ومقداری را هم رو ی قسمت های الوده گیاه اسپره نمایید.این کار را 3مرتبه وبعد از 7 روز تکرار نمایید. سعی کنید این کار را از زوایای مختلف انجام دهید تا به همه جای گیاه رطوبت برسد.
نرگس
با سلام و روز بخیر. آیا گل حنا در قسمت بیرونی پنجره که آفتاب زیادی در طول روز می تابد قابل نگهداری است یا خیر باید نیمه سایه باشد؟ سوال دوم من اینست که چرا در لیست گیاهان این سایت گیاه بگونیا نیست؟البته بگونیای برگی هست. پاسخ
1 امتیاز
نارگیل : مکان نیمه سایه -افتاب بهتر است.افتاب تند وشدید بویژه در طی تابستان برای گیاهان مضر است.
سحر روزی طلب
سلام.من 3 هفته هست که گل ستاره حنا و خریدم.اون و کنار پنجره توی اتاق با کولر آبی در شیراز نگه داشتم،روزی یک مرتبه،یک لیوان آب بهش میدادم و آب زیر گلدان را هم دور میریختم،اولش گل های قشنگی داشت اما توی دو هفته گل هاش ریخت و چند تا از غنچه های باز نشدش خشک شد.احساس کردم به دلیل خشکی هوا هست و سه بار در روز به مقدار کم(در حدی که خاک رطوبت داشته باشه)بهش آب دادم و کولرو جز در ظهر خاموش کردم(دمای فعلی شیراز بین 22 تا 37 درجه هست)اما الان یک هفته گذشته و غنچه هاش کوچیکه و باز نشده،میخواستم بدونم چرا غنچه ها باز نمیشه و گل نمیده؟از کجا بفهمم که گلدونش پر شده؟و کی اون و به گلدون بزرگتری منتقل کنم؟مرسی بخاطر سایت خیلی جامع و خوبتون :) پاسخ
1 امتیاز
نارگیل سلام گل حنا و ستاره ای برای گل دهی نیاز به نور کافی دارند بهتر است نور از پشت پرده به آنها برسد،سعی کنید دما را ثابت 24 درجه نگهدارید ، در معرض باد مستقیم کولر نباشند ،خاک گل حنا نباید تا مرز خشکی برسد در هر آبیاری کاملا گیاه را سیراب کنید.فعلا تعویض گلدان لازم نیست زیرا شرایط را بد تر می کند زمانیکه ریشه ها گلدان را پر کرده باشند زمان تعویض هست.از جابجایی گلدان ها خود داری کنید به گیاه فرصت دهید تا به شرایط جدید عادت کند.هر روز نیز با آب بدون املاح به آرامی و بدون خیس شدن غنچه ها برگ ها را غبار پاشی کنید.
1 امتیاز
نارگیل کمبود در نور و عادی نبودن طول روز و ساعاتنورگیری، افراط در اضافه کردن مواد غذایی به خصوص ازت (نیتروژن، اوره)، هوای خشک،حمله تریپس‌ها وافات و یا فرا رسیدن هنگام تعویض گلدان میتواند از عوامل این عارضه باشد. تنیده ومتراکم ونیزبیرون زدن ریشه از سوراخ کف گلدان علامت کوچکی گلدان است. ریشه ها را بازدید کنید. اگر متراکم شده اند زمان تعویض گلدان فرا رسیده است.
1 امتیاز
نارگیل سوخته شدن نوک برگها معمولا در اثر کمبود رطوبت هوا. کمبود آبیاری.نور وگرمای زیاداتفاق می‌افته. شما باید ببینید کدام اینهاست ابیاری روز ی 3بار؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برای تقویت از کود مخصوص گیاهان گل دهنده استفاده شود بهترین روش تعیین زمان مناسب برای ابیاری این است که سطح خاک را به اندازه 2-3 سانت کنار بزنید وخشکی را بررسی نمایید.. با انگشت خاک را چک کنید در صورتی که خاک به دست شما نچسبد شروع به آب دادن کنید. سوراخ های زهکش ته گلدان را کنترل واز باز بودن سوراخهای انتهایی گلدان وخروج اب اضافی از گلدان مطمئن شوید.از جمع شدن اب در زیر گلدانی جلوگیری کنیدویا داخل زیر گلدانی(بین گلدان و زیر گلدانی)یک لایه سنگریزه قرار دهید به نحوی که خاک گلدان در تماس مستقیم با آب قرار نگیرد.این کار در جلوگیری از باتلاقی شدن خاک موثر است مشکل موجود به خاک مربوط نمیشه تنیده ومتراکم ونیزبیرون زدن ریشه از سوراخ کف گلدان علامت کوچکی گلدان است. ریشه ها را بازدید کنید. اگر متراکم شده اند زمان تعویض گلدان فرا رسیده است.
1 امتیاز
نارگیل گل حنا دوست ندارد خاکش خشک شود ،هر روز یا یک روز در میان بسته به شرایط محیطی گیاه را آبیاری کنید کاملا سیراب کنید تا چند قطره آب اضافی از زیر گلدان خارج شود .هر سه هفته یکبار 3 گرم کود کامل یا کود مخصوص گل دهی را در یک لیتر آب حل کنید و به صورت آبیاری به خاک دهید. در صورتيکه نياز به تعويض گلدان هست به شرح زير مي توانيد انجام دهيد : .تعويض خاک را در فصل مناسب انجام دهيد(با توجه به نوع گياه)2-3 روزقبل از جابجا نمودن به گياه اب ندهيد تا کمي خاک خشک شده واز اطراف ريشه گياه جدا نشود. جهت ايجاد زهکش از باز بودن سوراخ هاي انتهاي گلدان مطمين شويد ودر انتهاي گلدان يک لايه سنگريزه بريزيد وروي ان مقداري ماسه شسته شده ودر نهايت خاک گلدان را پرنماييد.توپ ريشه(ريشه وخاک اطراف ان )را به ارامي وبدون اسيب ديدن ا زگلدان در اورده وان را در گلدان بزرگتري(يک يا دوسايز)قرار داده وفاصله بين توپ ريشه وگلدان را با خاک(ترکيب ان با توجه به نوع گياه تعيين ميگردد) جديد پر نماييد. خاک را فشار داده تا منافذ موجود از خاک پرشود.بلافاصله پس از جابجايي گلدان را ابياري نموده به طوريکه تمام خاک را در بر بگيرد ومقدار کمي اب از سوراخ هاي انتهاي گلدان خارج گردد.از قرار دادن گلدان تا چند روز در مقابل نور خورشيد وباد و... خوداري نماييد. شني که در ته گلدان براي زهکش استفاده ميشود بايد از نوع بادامي باشد.ياميتوانيد از تيکه اي گلدان شکسته با قطري در حدود سکه هاي کوچک استفاده نماييد
0 امتیاز
سحر روزی طلب
یه هفته دیگه گذشت و من احساس میکنم غنچه های گلم داره خشک میشه چون یه کمی از برگ های زیرش خشک شده،عکسش و واسه شما فرستادم تا بگین احتیاج به عوض کردن گلدون داره یا نه؟ دمای فعلی شیراز بین 17 تا 34 درجه هست و گل کنار پنجره پرده دار هست تا آفتاب مستقیم نخوره اما بقیه روز پرده و میکشم،وضعیت آب دهی هم مثل قبل،راستی از وقتی خریدمش تا حالا که 1 ماه شده
اصلا غنجه هاش باز نشده


0 امتیاز
سحر روزی طلب اما یه مساله دیگه هم هست ، جدیدا نوک بعضی از برگ هاش خشک شده و فکر کنم پایین ترم میره،آبیاری روزی 3 بار با فنجون کوچیک هست،نصف آب از زیرش میاد بیرون که میریزم دور،با توجه به اینکه ما آب و هوای خشکی داریم این مقدار زیاد نیست؟لطفا طریقه عوض کردن خاک گلدون و اینکه چه نوع کودی استفاده کنم و کامل برام توضیح بدین
0 امتیاز
سحر روزی طلب روزی 3 بار به مقدار خیلی کم هست که همه اضافی آب رو هم از زیر گلدونی بیرون میریزم،لطفا کامل طریقه عوض کردن خاک گلدون و کود دهی رو هم که قبلا پرسیدم بهم جواب بدین 
پيمان نيك پي
با سلام و خسته نباشيد. گل حنا خريداري كردم كه گل‌هاي سفيد داشت و به منزل آوردم. با استفاده از اطلاعات سايت شرايط نگهداري را رعايت كردم آبياري هر روز و به ميزان كم، دماي محيط دماي مطلوب و خنك منزل (نه خيلي سرد) نور غير مستقيم. بعد از چند روز گلها همه ريختند و بعد از آن نوبت برگها شد كه خشك شوند و بريزند. در همين حين ساقه‌هاي گياه از هم فاصله گرفتند و مثل اينكه سفتي خود را از دست بدهند. در همين هنگام آفتي مانند تار روي برخي برگها و ساقه ها ظاهر شدند. لطفا براي برطرف شدن مشكل راهنمايي بفرماييد. پاسخ
1 امتیاز
نارگیل با سلام وبا تشکر از سحر عزیز که راهنمایی صحیحی داشته اند.کنه ها حشرات مکنده با قدرت تولید مثلی بالا هستند سموم کنه کش با توصیه کلینیک گیاهپزشکی و نزدیکترین فروشگاه سموم نباتی توصیه می شود اگر گیاه شما سطح مختصری دارد سعی کنید قبل از سمپاشی با انگشتان یا یک پارچه لطیف خیلی با حوصله و آرامش تارهای تشکیل شده را بزدائید تا سم به بهترین نحو ممکن به حشره آفت برسد و تاثیر کند
0 امتیاز
سحر - به گیاهتون کنه افتاده و باید بهش سم بزنید. یه سم هست به اسم آبامکتین که کنه کشه. به اندازه یه درشو باید در 3 لیتر آب حل کنید و به فاصله 10 روز با یه اسپری روی برگ های گلتون بپاشید. تا 3 بار این کارو باید بکنید.
حسین
باسلام.روی برگهای گل مادچارشته های سفیدرنگ شده وبرگ گلها در حال سوختن است چگونه شته ها را ازبین ببریم .ممنون پاسخ
1 امتیاز
نارگیل : ابتدا گیاهتان را بامحلول رقیق اب ولرم وصابون بدون عطر (یا چند قط ره مایع ظرفشویی)ویا حشره کش های خانگی با فاصله سمپاشی نماید. توجه کنید که فاصلهٔ اسپری حدود ۲۰ سانتی‌متر باشد ومقدار اسپره کم باشد.. سعی کنید این کار را از زوایای مختلف انجام دهید تا به همه جای گیاه رطوبت برسد. 2-3مرتبه وبا فاصله 3-4روز این کار را تکرار نماییدودر صورت رفع نشدن مشکل مجددا مکاتبه نمایید تا سم مناسب تجویز شود
با سلام و تشكر از سايت خوبتون. من اين گل را دارم غنچه هم زياد داره ولي متافانه غنچه ها قبل از باز شدن خشك مي شوند و مي ريزند. لطفا راهنمايي فرماييد. با تشكر پاسخ
1 امتیاز
نارگیل : با سلام.گیاهتان را با کود کامل هر ماه یکبار تقویت نمایید.کود رادر اب حل کرده(یک قاشق در یک لیتر اب)ودر پای گیاهتان بریزید
سميه
من نم دونستم كه نبايد گلدان گل حنا را زود تعويض كرد .الان فهميدم .حالا گلدونش خيلي بزرگ است و برگ هاي گل ميريزه و گل هم نمي ده .چكار كنم دوباره گلدون آن را عوض كنم يا نه پاسخ
1 امتیاز
نارگیل : اگر میتوانید بدون اسیب دیدن ریشه اینکارو بکنید.-3 روزقبل از جابجا نمودن به گیاه اب ندهید تا خاک خشک شده واز اطراف ریشه گیاه جدا نشود.در انتهای گلدان جدید مقداری شن بادامی بریزید (یک لایه) واز باز بودن سوراخ های انتهای گلدان مطمین شوید.توپ ریشه(ریشه وخاک اطراف ان )را به ارامی وبدون اسیب دیدن ا زگلدان در اورده وان را در گلدان بزرگتری(یک یا دوسایز)قرار داده وفاصله بین توپ ریشه وگلدان را با خاک(ترکیب ان با توجه به نوع گیاه تعیین میگردد) جدید پر نمایید. خاک را فشار داده تا منافذ موجود از خاک پرشود.بلافاصله پس از جابجایی گلدان را ابیاری نموده به طوریکه تمام خاک را در بر بگیرد ومقدار کمی اب از سوراخ های انتهای گلدان خارج گردد.از قرار دادن گلدان تا چند روز در مقابل نور خورشید وباد و... خوداری نمایید
آيدا سالاری
سلام روی بعضی از برگهای گل حنای من نقطه های زردی دیده میشه نمیدونم افت زده شده یا نه . کاری میتونم انجام بدم؟؟یا پاسخ
1 امتیاز
نارگیل ممکنه علامت وجود افت باشه با دقت پشت وروی برگها وساقه ها زا از نظر وجود افت وعلایم مشکوک بررسی نمایید
سحر سحرخیز
سلام دو هفته ست گل حنا خریدم جایی گذاشتم که نور خوبی بود اما آفتاب بهش نمیخورد آبیاری ش هم به موقع و هرروز بود و رشدش عالی و گلدهیش زیاد بود.کمی کود صورتی رنگ کریستالون دادم بهش دوروز بعد خشک شد و تمام گلهاش جمع شد...علت چی بوده و چیکار کنم؟ پاسخ
1 امتیاز
نارگیل در دادن مواد شیمیایی باید دقت شود که زیاده روی نشود.در صورت زیاده روی در مصرف کود وسموم شیمیایی باعث ایجاد مسمومیت در گیاه میشوید. مقدار صحیح مصرف حدودا یک قاشق(2-3گرم) چای خوری را در یک لیتر اب حل نمایید وبه صورت ابیاری هر 2 هفته یکبار به گیاه بدهید برای رفع اثرات مسمومیت گلدان را به حمام برده وگلدان را در ظرف بزرگتری حاوی اب (مانند وان)قرار دهید تا کل سطح خاک را در بر بگبرد وبه طور کامل از اب اشباع شود ودیگر حباب اکسیژنی از ان خارج نشود(حدودا 20 دقیقه)سپس گلدان را خارج کنید تا اب اضافی از سوراخ های انتهایی خارج گردد.اگر روی برگها هم سمپاشی کرده اید باید با شستشوی برگها اثرات سم را کم کنید. بااین عمل فقط جلوی گسترش عارضه را میگیرید
سلام.ممنون از مطالب خوبتون.در این فصل این گیاه را کجا باید نگه داری کرد؟ پاسخ
1 امتیاز
نارگیل با سلام درصورت امکان در گلخانه وگرنه در شرایط گرم و مرطوب پاسیو و اتاق با نور متوسط و زیاد

  ورود به تالار گفتگوی گروهی در خصوص گل حنا
برای ثبت نظر و یا پرسش میبایست در سایت عضو باشید و به سیستم وارد شوید . ورود

موارد مشابه :
گل امپیشن بالزامینا
گل امپیشن هاوکری
 
 
 
صفحه اصلی  | پرسش و پاسخ  | خدمات  | فروشگاه  | نقشه سایت  | تماس با ما  | RSS

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است و استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع بلامانع است.

  Copyright © 2010-2013  www.Nargil.ir All Rights Reserved. Designed by MNSHAHAB
Label
به مطالب اين صفحه امتياز دهيد

--------------------
به سايت نارگیل امتياز دهيد